Medische correspondentie en dictafonie

Standaard verzending 1 - 3 Werkdagen

De cursus Medische correspondentie en dictafonie bestaat uit twee onderdelen.

Je moet als medisch secretaresse medische brieven en verslagen kunnen uittypen. Uiteraard moet dat in foutloos Nederlands. Maar ook de conventies voor de medische brief of het medische verslag moet je kennen: volgens welk regels moet zo’n verslag worden opgesteld?

In het cursusonderdeel Medische correspondentie van deze cursus leer je deze conventies. Je oefent o.a.a het opstellen van een medisch verslag met juiste alinea-indeling, kop en afsluiting. 

 

In het cursusonderdeel Medische dictafonie van deze cursus worden kennis en vaardigheden bijgebracht die je nodig hebt om de geluidsfragmenten (transcripties) uit te werken. Hiervoor worden via de transcriptie-apparatuur teksten van brieven van specialisten aan huisartsen en verslagen over bijvoorbeeld een onderzoek of een behandeling als oefenmateriaal gepresenteerd.


De volgende onderwerpen worden behandeld in deze module:


Deel 1:

  • indeling van brieven en verslagen, je bent dan bezig met:
  • medische correspondentie
  • omgaan met vertrouwelijke informatie
  • indeling van brieven en verslagen
  • schema brief
  • medische termen, medicijnnamen en ook symbolen, leestekens en afkortingen
  • medische brieven en verslagen opstellen, je leert zaken zoals:
  • werken met een sjabloon
  • uitwerken van brieven
  • Het corrigeren van medische brieven: daarbij ben je ook bezig met het belang van de foutloze brief
  • brieven van verschillende specialismen, zoals:
  • medisch secretariaat en specialisatie
  • neurologie, oncologie en cardiologie
  • empathie en discretie

Deel 2:

  • het gebruik van transcriptie-apparatuur, zoals:
  • werken met digitale transcriptie-apparatuur*
  • algemene richtlijnen
  • hoe werk je geluidsfragmenten uit: daarbij leer je:
  • een sjabloon gebruiken
  • de alinea-indeling van brieven
  • commando’s bij het inspreken
  • het invoeren van gegevens van patiënten, huisartsen en specialisten
  • toepassen van titulatuur 

Algemene  informatie

 

Benodigde vooropleiding

Er wordt bij het onderdeel dictafonie uitgegaan van kennis van de medische terminologie, een goede beheersing van de Nederlandse taal, beheersing van de basisvaardigheden van het computerprogramma Word en voldoende typevaardigheid.


Examens 

De examens worden afgenomen door het LSSO. Het examenbureau LSSO is een onafhankelijk instituut, dat zorgt voor objectieve examinering

 

Niveau (vergelijkbaar)

MBO 4+

 

Duur

We raden je aan om voor deze cursus 10 lesweken in te plannen. De studiebelasting is 9 tot 11 klokuren per week. Natuurlijk kun je de studieduur naar wens aanpassen, afhankelijk van de tijd die je beschikbaar hebt. 

 

Certificaat

Alle modules worden afgesloten met een LSSO-examen. Bij voldoende resultaat geeft dit recht op een LSSO-erkend landelijk certificaat. 

 

Onderdeel van de opleiding

  • Medisch secretaresse 2 

Hoe volg je de studie?
Bij Academie Mercuur volg je je studie via ‘Blended Learning’, een combinatie van e-learning en persoonlijk contact.

Je ontvangt toegang tot je digitale lesboek in onze blended learning-omgeving, waarin lessen op film te volgen zijn.

Heb je vragen? Je kunt ze direct stellen via ons forum, WhatsApp of e-mail. Daarnaast worden (indien gewenst) er studie- en coachingsbijeenkomsten gepland. 


Personal studiecoach
Na opgave belt jouw personal studiecoach je om te overleggen over de planning van je studie. Er wordt een persoonlijk plan gemaakt, daarna is er iedere 14 dagen contact over jouw studievoortgang.

Je ontvangt tips en past eventueel je studieplanning aan. Dus: een ideale stok achter de deur! 

Blended Learning:
Een combinatie van e-learning en persoonlijk contact

  • je bepaalt je eigen studietempo
  • je kunt snel starten
  • een personal studiecoach gedurende de studie
  • 4 maanden toegang per cursus tot de digitale leerweg met instructiefilms
  • beschikking over het digitale lesmateriaal (digitaal lesboek, lessen op film + antwoorden)
  • een extra papieren boek per module
  • vragen kun je direct stellen via ons forum, WhatsApp of e-mail
  • toegang tot studie- en coachingsbijeenkomsten



.


Het lesgeld
De prijs voor de module is € 300,00. Aanmelding voor de opleiding is mogelijk via onze website.

Deze prijs is btw-vrij en exclusief examengeld (dit betaal je bij de exameninstantie bij inschrijving voor een examen) voor al onze opleidingen gelden onze algemene voorwaarden.




Ik ontvang graag meer informatie over deze cursus:

Ik wil mij graag aanmelden, maar mijn werkgever of instantie betaald de opleiding: